Ülkemizde ve Dünyada Akıllı Bina Örnekleri - INTERPOINT Teknoloji
Blog
Ara 10
Ülkemizde ve Dünyada Akıllı Bina Örnekleri

Ülkemizde ve Dünyada Akıllı Bina Örnekleri

Ülkemizde ve Dünyada Akıllı Bina Örnekleri: Neden ve NiçinÜlkemizde ve Dünyada Akıllı Bina Örnekleri

Günümüzde akıllı bina örnekleri birçok yerde karşımıza çıkmaktadır. Peki akıllı bina kavramının hakkını verecek örnekler sunmak istersek bunlar neler olur?

Akıllı Bina Örnekleri Sizi ve Çevrenizi Düşünür

Akıllı bina dediğimiz zaman aklımıza ütopik bir dünya gelmemeli. Günümüzün teknolojisi ile çocuğunuzun gittiği okul, çalıştığınız yer veya gittiğiniz hastane akıllı bina örnekleri olarak sayılabilir.

Dünyanın birçok ülkesinde akıllı bina örnekleri görebiliriz. Örneğin The Edge Deloitte, Amsterdam; alınmış en yüksek BREEAM skoruna sahiptir. BREEAM çevre dostu bina sertifika sistemidir, birçok ülkede bu sertifika sistemi kullanılır. Shanghai Tower da akıllı bina örneklerinden biridir. Akıllı bina sistemi sayesinde, aydınlatma kontrolü yıllık 556 bin dolarlık enerji tasarrufu sağlar.

Ülkemizde Bulunan Akıllı Bina Örnekleri Nelerdir?

Ülkemizde, özellikle büyük şehirlerde sayısı hızlıca artan akıllı bina örnekleri, oldukça talep görüyor. Örneğin Türkiye’nin en akıllı binası olarak tanınan İş Kuleleri’nde ülkemizde ilk defa uygulanmış olan panel sistemi kullanılmıştır.

Akıllı bina örnekleri daha birçok yerde karşımıza çıkar. Sabancı Center, Borusan gibi örneklerin yanı sıra her gün binlerce kişinin gittiği Metrocity, Akmerkez gibi alışveriş merkezleri akıllı bina örnekleri içinde kendine yer bulabiliyor.

Akıllı bina örnekleri sadece büyük şirketlerde değil, aynı zamanda yaşam alanlarımızda ortaya çıkıyor. Rezidanslarda sıklıkla akıllı bina sistemi özelliklerini görebiliyoruz.

Öncelik, Her Zaman Güvenliktir

Akıllı bina örnekleri günlük hayatımızda daha çok düzen ve istikrar ile ilgili dursa da, birinci öncelik her zaman güvenliktir. Örneğin Polat Tower’da çıkmış olan yangının binanın akıllı özellikleri sayesinde kimseye zarar vermemesi sağlanmıştı.

Akıllı bina örnekleri hırsızlar için de bir engel teşkil eder. Çeşitli kimlik tanıma sistemleri veya giriş izinleri sizlerin güvenliğini sağlamak için sistem tarafından sürekli kontrol edilmektedir.

Akıllı bina örnekleri, günümüzün dünyası ile uyum içerisinde olup, sizlerin güvenliğini ve konforunu sağlarken çevreyi de korumaya özen gösterir. Biz, INTERPOINT Teknoloji olarak sorularınızı cevaplamak ve akıllı bina sistemini sizin istekleriniz doğrultusunda size sunmak için buradayız.

Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Call Now Button