Akıllı Bina Otomasyonu Nedir | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Ara 02
Akıllı Bina Otomasyonu Nedir

Akıllı Bina Otomasyonu Nedir

Akıllı Bina Otomasyonu Nedir

Akıllı Bina Otomasyonu NedirAkıllı bina otomasyonu binanın tüm sistemlerinin bağlantılayarak tek bir noktadan kontrol edilmesini sağlar. Akıllı bina otomasyonu nedir diye sorduğumuzda binanın akıllı olma özelliklerini sağlayan sistemdir diyebiliriz. Binayı daha güvenli, daha konforlu, daha verimli hale getiren akıllı bina otomasyonu binanın tüm noktalarına hâkim olmayı ve müdahale edebilme imkânını yaratır.

Zaman ayarlı ve sensörlü bina otomasyon sistemleri ile binanın ihtiyacı olan ısınma, aydınlanma, havalandırma gibi fonksiyonlar otomatik olarak istenilen şekilde kullanılabilir. Akıllı binalarda aydınlatma sistemi,  mekanik tesisat, ısıtma ve klima sistemi, otopark ve havuz gibi ortak alanların kontrolü gibi aktiviteler otomasyon panelinden rahatlıkla gerçekleştirilir.

Akıllı Bina Otomasyonu Nelere Karşı Koruma Sağlar

Akıllı bina otomasyonu binaya ve insan yaşamına zarar verebilecek her şeye karşı koruma sağlar. Yangın, hırsızlık, gaz kaçağı, elektrik kaçağı, su baskını gibi tüm olumsuz durumlar gerçekleşmeden önlenir. Binanın giderlerinin fazla olması da engellenir. Gerektiği kadar enerji tüketimi sağlanarak bina harcamaları azalır. Güvenlik konusunda en üstün güvenliği sağlayan akıllı bina otomasyonu sayesinde tüm riskli durumlara karşı koruma sağlanır.

Akıllı binalarda sayaçlar otomatik olarak okunarak faturalandırılabilir. Binaların kullanım amacına göre akıllı bina otomasyonu özellikleri de değişebilir. Bu nedenle akıllı bina otomasyonu nedir diye sorduğumuzda farklı binaların ihtiyaçlarına göre tasarlanan ileri teknoloji sistemlerin yönetilmesi diyebiliriz. Akıllı bina otomasyonu istek ve ihtiyaçlara göre farklı risklere karşı koruma önlemleri alabilir.

Akıllı Bina Otomasyonu Nasıl Yapılır

Akıllı bina otomasyonu kablolu ya da kablosuz olarak yapılabilir. Yeni inşa halindeki yapılara da hazır kullanılmakta olan yapılara da uygulanabilir. Binanın farklı sistemleri birbiri ile bağlanarak bütün bir sistem oluşturulur. Bu da özel donanım ve yazılımlarla yapılır.

Akıllı bina otomasyonu nedir nasıl yapılır gibi soruları sormaya başladıysanız siz de akıllı bina teknolojilerinin avantajlarına yaklaşmışsınız demektir. Binanızın geleceğin teknolojileri donatılarak güvenli, konforlu ve enerji verimliliği olan yaşam alanları olmasını istiyorsanız akıllı bina otomasyonu hizmetlerimizi keşfetmelisiniz. Dilediğiniz akıllı bina tasarımını hayata geçirebilirsiniz. Hayal edilen hiçbir rahatlık artık çok uzakta değil.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!