Akıllı Bina Yönetim Sistemleri | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Kas 05
Akıllı Bina Yönetim Sistemleri

Akıllı Bina Yönetim Sistemleri

Akıllı Bina Yönetim Sistemleri

Akıllı Bina Yönetim SistemleriAkıllı binaların sunduğu kolaylıklardan yararlanmak için tek merkezde tüm uygulamaları toplayan yönetim paneli kullanılmaktadır. Güvenlik, konfor ve enerji yönetimi sistemlerini tek bir noktadan akıllı bina yönetim sistemleri ile kontrol etmek mümkündür. Bina otomasyonu sayesinde yapının tüm ihtiyaçları tek bir yerden karşılanabilmektedir.

Akıllı bina yönetim sistemleri ile binanın kullanım amacına uygun şekilde yönetilmesi sağlanır. Isıtma, havalandırma, bina güvenliği, aydınlatma gibi farklı ihtiyaçlar akıllı bina yönetim sistemi ile ayrı ayrı değil bütün olarak işgücüne gerek kalmadan yönetilir. Akıllı binalardaki enerji tüketimi bu sayede dengeli olur ve gereksiz tüketim ya da masraf olmaz. Binanın yönetimi için gerekli olan ayrı işgücü, ayrı onanım ve yazılım gibi farklı sistemlere ihtiyaç kalmaz.

Akıllı Bina Yönetimi Nasıl Yapılır

Akıllı binalarda tüm sistemlerin kolaylıkla kontrol edilebildiği bir yönetim paneli olur. Otomatik ayarlar istenildiği gibi ayarlanabilir. Örneğin bina havalandırması belli aralıklarla otomatik olarak yapılır. Ya ada binanın elektik faturalandırması otomatik olarak yapılır. Bina için belirlenen senaryolar panelden kolaylıkla yönetilebilir.

Bina güvenliği için yüz tanıma teknolojisi, giriş kartı gibi uygulamalar seçilebilir. Bina iklimlendirmesi mevsimlere, gece ve gündüze göre istenilen derecelerde ayarlanabilir. İstenildiğinde binaya giriş yapıldığında müzik çalabilir. Bina yaşamsal alan ihtiyaçlarına göre akıllı bina yönetim sistemleri de değişebilir. Akıllı bina yönetimi istenilen her yerden istenilen şekilde yapılabilir.

Akıllı Binaların Sağladığı Avantajlar

Akıllı binalar yaşamsal alan ihtiyaçlarının tümünü tek bir sistem sayesinde kolaylıkla karşılamayı sağlar. Binanın yaşamsal kalitesini arttırırken üstün güvenlik sağlar. Olası tehlikeli durumların önceden fark edilip müdahale edilmesi sağlanır. Akıllı binalarda enerji tüketimi gereğinden fazla olmaz, maliyet düşer. Akıllı binalarda bina ihtiyaçları için farklı donanıma ve farklı yönetime gerek kalmaz.

Akıllı binalarda bulunan konutlar ortak alanlar konusunda mutlu ve huzurlu olurlar. Havuz, otopark gibi bina alanları akıllı bina yönetim sistemleri ile kontrol edilir. Akıllı binaların tüm giderleri açık ve net olur. Binanın ihtiyacı kadar harcama gerçekleşir. Akıllı binalar dünya kaynaklarını korumaya yardımcı olan insan yaşam kalitesini arttıran çözümlerdir.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!