Akıllı Ev Projesi | E-Akıllı Ev
Blog
Tem 08
Akıllı Ev Projesi

Akıllı Ev Projesi

Akıllı Ev Projesi

Akıllı Ev ProjesiAkıllı ev sistemleri, ev içerisinde aydınlatma, ısıtma ve güvenlik alanlarında kurulan birbirinden bağımsız olmayıp birlikte çalışan sistemlerdir. Ev içerisine kurulan otomasyon sistemi teknolojik bir yazılım ile akıllı cep telefonunuza bağlanır. Bu bağlantı ile ev içerisinde olan her şeyi evinizden ya da uzaktan yönetebilirsiniz. Ev içerisine otomasyon sistemi kurmadan önce akıllı ev projesi oluşturularak ev sahibinin istekleri de göz önüne alınarak gerekli alanlarda sistem oluşturulur. Akıllı ev uygulaması ev içerisindeki aydınlatma, ısınma ve mutfak aletleri için kurulabilir. Evin dışarısında hırsızlık gibi risk faktörlerine karşı koruma sağlayan bir sistem de kurulur. Her geçen gün gelişen teknoloji ile akıllı evlerde uygulanabilecek sistemlerde daha geniş bir alanı kapsayarak gelişmektedir.

Akıllı Ev Sistemleri Nasıl Çalışır?

Akıllı ev sistemleri ev içerisinde kişilerin isteğine bağlı kurulan bir otomasyon sistemin akıllı cep telefonuna bağlanması ile çalışır. Akıllı ev sistemleri zamanlayıcı sistemler ve tetikleyici sistemler olarak kurulur. Hazırlanan akıllı ev projesi ile gerekli sistem ev içerisine kurularak faaliyete geçirilir. Zamanlayıcı sistem ev içerisinde bazı işlemlerin belli saatlerde yapılmasını sağlar. Örneğin sabah istediğiniz saatte perdeleriniz ve camlarınız açılır. Evinizin havalanması ve güneş alması sağlanır ve istediğiniz saatte kapatılır. Ya da bahçe aydınlatmalarınız istediğiniz saatte yanıp kapanabilir. Tetikleyici sistem ile ev içinde ve dışında birçok olayı kontrol edebilmeniz sağlanır. Örneğin garaj ve ev kapınız sizi tanır ve yalnızca size açılır. Üstelik siz kapıya geldiğiniz anda kendisi açılır. Veya uzaktan bir tuşa basarak evi ısıtabilir, kahvenizi hazırlayabilir ve müziğinizi açabilirsiniz. Böylece eve geldiğinizde hazırlanmış konforlu bir ev sizi bekler.

Akıllı Ev Sistemlerinin Avantajları

Akıllı ev sistemlerinin en büyük avantajı üstün bir güvenlik sağlamasıdır. Akıllı ev sistemi kurulurken yüz tanıma teknolojisi ile eve gelecek kişiler sisteme tanıtılır. Böylece evinize gelen yabancı bir yüz tespit edildiğinde hemen sistem size haber verir. Akıllı ev sistemleri enerji tasarrufu sağlayan sistemlerdir. Isınma ve aydınlanma giderleriniz konusunda tasarruf etmenizi sağlar. Uzaktan yönetim ile ısınma sisteminizi istediğiniz saatte açıp kapatabilirsiniz. Yine akıllı ev sistemi ile çok daha konforlu bir yaşamınız olur. Sizin yerinize birçok işi sistem yapacağından daha az yorulursunuz. Kaygı ve endişe taşımadan evinizi yöneterek huzurlu ve mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Hizmeti

En yeni teknolojiyi kullanarak mükemmel akıllı ev sistemleri kuran firmamız, yılların verdiği tecrübe ve eğitimli teknik ekibi ile sizlere hizmet sunmaktadır. Firmamız en iyi akıllı ev sistemini oluşturabilmek için öncelikle iyi bir akıllı ev projesi oluşturur. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız sizlerin istek ve görüşleri doğrultusunda oluşturduğu proje ile sizlere en kusursuz akıllı ev sistemini kurar. Akıllı ev sistemleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!