Akıllı Ev Sistemleri Aydınlatma | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Ara 02
Akıllı Ev Sistemleri Aydınlatma

Akıllı Ev Sistemleri Aydınlatma

Akıllı Ev Sistemleri Aydınlatma

Akıllı Ev Sistemleri AydınlatmaGündelik hayatın bir parçası olan yaşam alanının ihtiyaç ve zamana göre aydınlatılması akıllı ev sistemlerinde yer alan gelişmiş aydınlatma kontrolü ile kolay şekilde sağlanıyor. İstediğiniz yerden istediğiniz gibi kontrol edebileceğiniz akıllı ev sistemleri aydınlatma sayesinde hangi odanın ışığının ne zaman yanıp ne zaman kapanması gerektiğini düşünmenize gerek kalmaz.

Akıllı ev sistemlerinde planlanan senaryolar istenilen zamanda aydınlatma kontrolü sağlar. Örneğin çıkış senaryosunda evden çıkarken hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan tüm ışıklar kapatılır. Sinema ya da televizyon senaryolarına göre aydınlatma kendiliğinden istenen şekilde sağlanır. Film izlerken filmi durdurduğunuzda ışıklar otomatik olarak açılır. Uzaktan evinizin ışıklarını da istediğiniz gibi açıp kapatabilirsiniz.

Kişiye Özel Akıllı Ev Sistemleri Aydınlatma

Akıllı ev sistemlerinin özel senaryolarını oluşturabilir belirlediğiniz saatlerde, belirlediğiniz odaların aydınlatmasını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Özel aydınlatma senaryolarında kitap okuma senaryosu, futbol izleme senaryosu, dinlenme senaryosu gibi birçok farklı ihtiyaca yönelik kişiye özel aydınlatma imkânı bulunur.

Uykudan kalktığınızda banyo aydınlatmanız uykunuzu açmayacak şekilde devreye girer. Tatilde olduğunuzda sanki evdeymişsiniz izlenimi vermek için ışıklarınızı açıp kapatabilirsiniz. Aydınlatmanın derecesini ayarlayabilir her zaman aynı derecede aydınlatma kısıtlamasından kurtulabilirsiniz.

Mutfak için ya da salon için farklı aydınlatma dereceleri ve zaman ayarları planlayabilirsiniz. Akıllı ev sistemlerinin yerli markası olan İnterra akıllı ev sistemleri aydınlatma seçenkelerinde oldukça geniş bir yelpaze sunar.

Akıllı Ev Sisteminde Aydınlatma Nasıl Çalışır

Akıllı ev sisteminde aydınlatma tek bir noktadan yönetilir. Hareket algısıyla ya da ses algısıyla aydınlatma sistemi istenildiği gibi çalışır. Uzaktan telefon ya da tabletle aydınlatma kontrol edilebilir. Zaman ve tetikleyici olaylar olarak iki şekilde aydınlatma kontrolü yapılabilir.

Örneğin zaman olayında akşam olduğunda belli bir saate ayarlanmış olan aydınlatma devreye girer. Bir odanın kapısının açılması ise tetikleyici olay olarak algılanır ve aydınlatma devreye girer. Işıkları kapatmayı unutmak gibi bir sorun da kalmaz. Çünkü siz çıktığınız anda çıktığınız odanın ışığı otomatik olarak kapanır. Akıllı ev sistemleri aydınlatma olanakları hayatınızı kolaylaştırırken enerji tasarrufu yapmanızı da sağlar.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!