Bina Otomasyonu Sistemleri | E-Akıllı Ev
Blog
Eyl 08
Bina Otomasyonu Sistemleri

Bina Otomasyonu Sistemleri

Bina Otomasyonu Sistemleri

Bina Otomasyonu SistemleriBina otomasyonu sistemleri ülkemizde gerçekleştirilen birçok projede kullanılmaktadır. Son yıllarda teknoloji ile birlikte bu sistemlerde sık sık hem üreticiler hem de müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Evlerde kullanılan otomasyon sistemi tüm binalarda da kullanılmakta ve bina kontrolünü sunmaktadır. Binaların sahip olduğu sistemlere göre bina otomasyonu uygulamaları ile binaların;

Otoparklarına,

Mekanik sistem teknolojilerine,

Isıtma ve iklimlendirme sistemlerine,

Aydınlatma sistemlerine uygulama oluşturulur. Bu sayede güvenilir ve pratik kontrol mekanizması sağlanarak kolay müdahale edilebilir hale getirilir.

Bina otomasyonu sistemleri kurulum olarak kolaydır. Hızlı ve gün içinde bitebilen bir kurulum aşaması olduğu işçinde bina sakinleri yada bina sahibi tarafından rahatlıkla tercih edilmektedir. Zaman ile de otomatikleştireceğiniz otomasyon sistemi ile komutlar gerçekleştirebilirsiniz.

Bina Otomasyon Sistemlerinde Kullanım Alanları

  • Bina güvenliği için güvenlik şifresi, kimlik belirleme, okuyucu yada kamera sistemi oluşturucumu,
  • Bina alanı içerisinde herhangi bir bölümde oluşabilecek yangına karşı devreye giren yangın otomasyonu,
  • Bina içi yada dış bölgesinde oluşabilecek elektrik kaçağı alarmı,
  • Bina içinde fark edilmeyecek düzeyde bile oluşacak gaz kaçağı otomasyonları ile koruma sağlanmaktadır.
  • Binanın harcamış olduğu elektrik ve gaz tutarını minimum düzeye indiren otomasyon sistemleri ile tasarruf etme imkanını yakalayabilirsiniz.

Bina Otomasyonu Neden Tercih Edilmelidir?                  

Evlerde kullanılan ev otomasyonu sistemi ile güzellik, rahatlık, konfor ve tasarruf sağlandığı herkes tarafından bilinmektedir. Günlük işler arasında evlerde tek bir tuşla sağlanan kontrol sistemi bizlere vakit kazandırarak zaman akışını kontrol eder. Evlerde olduğu kadar binalarda da her türlü kolaylık gerekli hale gelmiştir. Bu sebeple ihtiyaç duyulan otomasyon sistemleri kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Bina otomasyon sistemleri, hırsızlığa karşı yapılan uygulamalar ile tam koruma sağlar. Günümüzde güvenliğin önemli olduğu ve tehlikelerin arttığı dönemde bulunmamız nedeni ile son derece güvenilir bir hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz. Sis ve duman sensoru ile oluşacak herhangi bir yangın olayına karşı uyarı oluşturularak can ve mal kaybını önlemiş oluyoruz. Sayaçlarda bulunan otomatik okuma özelliği ile de fatura bilgilerine çabuk ulaşım sağlanmış olmaktadır. Bina otomasyon sistemleri ile daha az personel çalıştırarak tüm bina ihtiyaç ve güvenliğini sağlayabilirsiniz. Kullanım alanları geniş olan bina otomasyon sistemlerini; rezidans, okul, site, alışveriş merkezi, otel, hastane, havaalanı, laboratuar gibi alanlarla kullanabilirisiniz. Sizde son derece kanıtlanmış güvenlik ve hızlı hizmet alarak gününüzü değerlendirmek istiyorsanız firmamız tarafından gerekli bilgilendirme ile hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!