Akıllı Ev Alarm Sistemleri ile İçiniz Rahat Olsun | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Ara 02

Akıllı Ev Alarm Sistemleri ile İçiniz Rahat Olsun

Akıllı Ev Alarm Sistemleri ile İçiniz Rahat Olsun

Akıllı ev sistemleri, evlerinizde teknolojiyi kullanarak ihtiyaçlarınıza yanıt verebilen, yaşamınızı kolaylaştıran ve güvenliğinizi sağlama konusunda yardımcı olan sistemlerdir.

Bu ileri teknoloji ürünü hizmetler, siz evde yokken veya evin içindeyken mevcut olan tüm sistemlerin kontrolünü akıllı telefon ve tabletinizden yapmanızı sağlar. Eviniz için akıllı ev sistemi edinirken, istenilen standartlara göre çalışan bu teknolojiyi evinizin ihtiyaçlarına göre tasarlamanız mümkündür.

Akıllı ev sistemi ürünlerinden biri olan akıllı ev alarm sistemleri, evlerinizde can ve mal güvenliğinizi sağlamak amacıyla hizmet verir. Tehlike arz eden yangın, deprem, hırsızlık, gasp durumlarda ilgili kuruluşlardan veya yakınlarınızdan yardım isteyebilmek amacıyla evlerinize kurulan akıllı sistem çeşididir.

Akıllı ev alarm sistemleri, kurulacağı mekanın ihtiyaçlarına yönelik olarak seçilmeli ve kurulumu bu ihtiyaçları karşılayacak şekilde yapılmalıdır. Yaşamınızı daha kolay hale getirecek olan akıllı ev alarm sistemleri ile aileniz, sevdikleriniz ve eşyalarınız güven altındayken içiniz rahat bir şekilde evinizde vakit geçirebilirsiniz.

Evlerinizde Güvenliğin Verdiği Huzuru Yaşayın

Akıllı ev alarm sistemleri denildiğinde akla gelen ilk başlıklar hırsız, yangın ve su kaçağı alarm sistemleridir. Evlerin özelliklerine göre farklılık gösteren akıllı ev alarm sistemleri, çeşitli markalara göre geniş ürün yelpazesine sahip bir teknolojik sistemdir.

Can ve mal güvenliğinizi sağlama konusunda yardımcı olan akıllı ev alarm sistemleri, siz evde yokken veya uyku halinde iken evinizi izleyerek, hırsızlık, yangın, su basması gibi olası bir tehlike durumunda sizi uyarma ve gerekli senaryoları gerçekleştirip güvenlik yolunu aydınlatma yöntemiyle çalışır.

Size yalnızca evlerinizdeki güvenli ortamda, sevdiklerinizle birlikte huzurlu vakitler geçirmek kalır.

Evinizin Güvenliğini Sağlayan Akıllı Ev Alarm Sistemleri Kurulumu

Akıllı ev alarm sistemleri kurulumundan önce, sistemin kurulacağı mekan içerisinde doğru ihtiyaçların belirlenebilmesi adına bir keşif yapılır. Akıllı ev alarm sistemleri; alarm merkezi, manyetik kontak, sensörler ve sirenlerden oluşur.

Eviniz için yapılan keşiften sonra, evinizin giriş ve çıkış noktalarına sensörler yerleştirilir. Bu sensörler ile çalışan akıllı ev alarm sistemleri, ışın veya hareket özellikli olabilir.

Kurulumu yapılan akıllı ev alarm sistemleri şu şekilde çalışır: Tehlikeyi fark eden manyetik kontak devreye girer ve sirenleri çalıştırır. Akıllı ev alarm sisteminiz telefon, tablet veya bilgisayar bağlantılı olarak kurulur ise, sirenlerin çalması esnasında alarm merkezinden gelen bir uyarı araması veya uyarı mesajı alabilir ve evinizdeki tehlikeli durumdan anından haberdar olarak harekete geçebilirsiniz.

Bunun yanında, sisteminizde bulunan acil durum butonu sayesinde olağanüstü bir durum yaşadığınız an bu butona basarak genel merkeze sinyal gönderip yardım isteyebilirsiniz.

Türkiye’de alanında en yetkin kuruluş olan İnterra ‘nın akıllı ev alarm sistemleri ile siz de evinize  ve bütçenize en uygun alarm sistemlerine sahip olabilir, evinizdeki güvenlik ve huzurun keyfini yaşayabilirsiniz.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!