Akıllı Ev Otomasyon Sistemi | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Ara 02
Akıllı Ev Otomasyon Sistemi Görsel

Akıllı Ev Otomasyon Sistemi

Akıllı Ev Otomasyon Sistemi

Akıllı Ev Otomasyon Sistemi GörselGelişen teknoloji ile birlikte evlerde pek çok farklı sistem kullanılmaya başlanmıştır. Yaşantıyı kolaylaştıran bu sistemler aydınlatma, güvenlik, ısıtma, soğutma gibi sistemlerdir.

Tüm bu sistemlerin tek bir merkezden kontrolüne olanak sağlayan ve günlük yaşantıyı kolaylaştıran bir teknolojiyle yönetilmesine akıllı ev otomasyon sistemi adı verilmektedir.

Enerji tasarrufu, daha fazla konfor ve kolaylık, tehlikelere karşı daha fazla koruma ve güvenlik gibi amaçlara hizmet eden akıllı ev otomasyon sistemi, sizin için çalışan ev yardımcıları gibidir. Pek çok işi tek bir noktadan kontrol ederek yapabilmenizi sağlayan akıllı ev otomasyon sistemi, yaşam standartlarınızı arttırarak pek çok alanda size vakit kazandırmaktadır.

Akıllı Ev Otomasyon Sistemi ile Yüksek Konforlu Bir Hayat

Akıllı ev otomasyon sistemi, rahatlıkla kontrol edebileceğiniz kusursuz bir sistemdir. Evden acele ile çıkıp ışıkları açık unuttuğunuz herhangi bir zamanda, siz odadan çıktığınız an ışıkları otomatik olarak kapatan, ya da evde olmadığınız zamanlarda kombiyi ve klimayı kapatıp siz eve dönmeden evinizi ısıtıp soğutabilen ve tüm bunları cep telefonunuzdan kontrol etme imkanı sağlayan bir sistemdir.

Akıllı ev otomasyon sistemi ile evde yokken bile evinizin kontrolünü elinizde bulundurabilir, eve döndüğünüzde yapacağınız işleri önceden verdiğiniz komutlarla halledebilirsiniz.

Örneğin, işinizden evinize dönerken, cep telefonunuzdan yönettiğiniz akıllı ev otomasyon sistemi sayesinde, kahve makinenizin sizin için kahve yapmasını veya mikrodalga fırınınızın yemeğinizi ısıtmasını sağlayabilirsiniz.

Günlük yaşantınızı maksimum konfor düzeyine çıkaran akıllı ev otomasyon sistemi ile dilediğiniz an evinizi kontrol edebilmenin özgürlüğünü yaşayabilirsiniz.

Mucizevi Teknolojik Sistemin Çalışma Prensibi

Akıllı ev otomasyon sistemi teknolojisinde yer alan tüm elektromekanik cihazların birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan bir hat mevcuttur. Tüm cihazlar, ara yüz programları ile izlenebilir ve yönetilebilir durumdadır.

Aynı zamanda akıllı ev otomasyon sistemi içerisinde varlık sensörü, sıcaklık sensör, kapı ve cam manyetik kontağı gibi evde bulunan sistemlerini kontrol eden donanımlar entegre edilmiştir.

Tüm bu donanım ve ara yüz programları, sizin önceden belirlediğiniz senaryoları gerçekleştirmek için çalışmaktadır. Perdelerin ne zaman kapatılacağı, siz eve gelmeden evin ısıtılma veya soğutulma durumu gibi planlara göre işleyen akıllı ev otomasyon sistemi ile günlük hayatınızda yapmanız gereken her şeyi cep telefonunuzdan kontrol ederek yapabilirsiniz.

Evinize kurdurmuş olduğunuz akıllı ev otomasyon sistemleriyle ilgili tüm kontrolleri ve ayarlamaları yaparak kişiselleştirebilirsiniz.

Yaşam kalitenizi arttıran ve enerji tasarrufu sağlayan akıllı ev otomasyon sistemi için güvenli İnterra Akıllı Ev Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!