Akıllı Ev Sistemi Nasıl Çalışır | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Mar 03
Akıllı Ev Otomasyonu Fiyatları

Akıllı Ev Sistemi Nasıl Çalışır ?

Yaşam standartlarını yükseltmeye yardımcı olan ve güvenlik ve kullanılabilirlik açısından ihtiyaçlara ve isteklere göre şekillenebilen akıllı ev sistemleri konusunda merak edilenler gün geçtikçe artıyor. Peki, akıllı ev sistemi nasıl çalışır

INTERRA Imini

INTERRA Imini

Gelişmiş özellikleri sayesinde yaşam konforunuzun üst seviyelere çıkmasına yardımcı olan INTERRA Imini aydınlatma, perde-panjur kontrolü ve oda sıcaklığını kontrol etme gibi özellikleri bulunur. Kullanışlı ara yüzü sayesinde her yaşa hitab eden kullanıcı dostu kullanım sağlıyor. INTERRA Imini mimari tasarım açısından da görsel şıklığı ile ön planda yer alıyor.

Daha Fazla

INTERRA Iswitch

INTERRA Iswitch

Zarif ve estetik tasarımı ile ön planda yer alan INTERRA Iswitch renk seçenekleri ile kullanıcısına kaliteli bir kullanım imkanı sağlıyor. Iswitch ile mekanlarınız da birden fazla anahtar kullanmanıza gerek kalmaz. Tüm anahtarlarınızı tek bir INTERRA Iswitch üzerinde toplayarak aydınlatma, perde/panjur, iklimlendirme ve senaryolarınızı tek bir dokunuşla gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Fazla

Akıllı Ev Teknolojisi Nedir?

Evlerde istenilen fonksiyonların kontrolü için akıllı ev uygulamaları kullanılmaktadır. Hayatımızın önemli bir parçası haline gelen akıllı ev sistemleri cep telefonları yardımı ile ev içerisinde oluşan olayların kolayca kontrol edilmesini sağlar. Şu anda kapı kilitlerinden muslukların sıcaklığına kadar birçok işlemi akıllı telefonlar yardımı ile ayarlamak mümkün. Akıllı ev sistemi temel anlamda evde bulunan cihaz veya eşyaların otomatikleşmesi anlamına gelmektedir. Mutfaktan ampullere kadar birçok alanda bu sistem kullanılabiliyor. Akıllı ev sistemi nasıl çalışır konusu da bu anlamda en çok merak edilen konulardan biri oldu.

Akıllı Ev Sistemi Nasıl Çalışır

Akıllı Ev Sistemi Ve Çalışma Mantığı

Akıllı ev sistemlerinde kullanılan bağlantının sağlanması internet veya bluetooth yolu ile olmaktadır. Akıllı ev sistemi nasıl çalışır sorusunda bilinmesi gereken ilk şey internet bağlantısının sağlanmasıdır. İnternet olduğu sürece her şeyin uzaktan kontrolü sağlanabilir. Sistemde tüm akıllı ev sistemleri bir ağ üzerinde bağlıdır ve ağ üzerinden sistem otomatik olarak kontrol edilebilir. Akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama ile evde bulunan cihazlar kontrol edilebilir. Ev içerisinde kontrol edilen bazı cihazlar şunlardır:

Akıllı ampuller: Uzaktan kumanda ile evde bulunan tüm ampullerin kontrolü sağlanabilir. Uzaktan kumanda ile ampul parlaklığı ayarlanabilir, yoğunluğu isteğe göre düzenlenebilir.

Güvenlik Kameraları: Akıllı evlerin en önemli uygulamalarından biri olan güvenlik kameraları ile evde oluşan en küçük hareketler bile izlenilebilir.

Akıllı Ev İçin Yapılması Gerekenler

Akıllı ev uygulaması için ilk önce internet bağlantısının güvenli olması gerekmektedir. Güvenli internet temel anlamda üç kısımdan oluşur:

Bant Genişliği: Bant genişliğinin kaliteli çalışması iletişim sürecini hızlandırır. Uygun bir bant genişliği ile sinyaller beklenen cihazlara çok daha çabuk ulaşır.

Wi-Fi yönlendirici: Evde kullanılan ağ bağlantısı için wi-fi yönlendiricisinin güveli bir şekilde dağıtım yaptığından emin olunmalıdır.

Siber güvenlik: Ağ güvenliği için güçlü ve tahmin edilmesi zor olan bir şifre oluşturulmalıdır.

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Ses Sistemleri

Ses Sistemleri

Ses ve Sinema Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Hemen Bilgi Alın!

Sistemlerimiz ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim seçeneklerinden bizimle
hemen iletişime geçebilir, sormak istediklerinizi sorabilirsiniz

 

Katalog İste İletişime Geç !

Diğer Yazılar
Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by