Akıllı Ev Teknolojileri Nelerdir | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Ara 20
Akıllı Ev Teknolojileri Nelerdir

Akıllı Ev Teknolojileri Nelerdir

MODERN HAYATIN GETİRİSİ AKILLI EV TEKNOLOJİLERİ NELERDİR?

Akıllı ev teknolojileri nelerdir sorusu, teknoloji meraklılarının araştırdığı ve öğrenmek istediği konular arasında yer almaktadır. Teknolojiyi yakından takip ederek evlerinde teknolojik olanaklardan faydalanmak isteyen pek çok kişi akıllı ev teknolojileri nelerdir diye düşünmektedir.

Akıllı ev teknolojileri, tüm dünyada pek çok alanda kullanılan kontrol sistemlerinin, yaşam alanlarına uygulanmış halidir. Evlere uygulanan kontrol sistemleri, yaşam alanlarının ve kişilerin ihtiyaç duyduğu hizmetler doğrultusunda özel olarak hazırlanır ve her evin kontrol sistemi sahibinin istekleri doğrultusunda planlanabilir.

Bu şekilde evlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan ve tek bir noktadan kontrol imkanı bulunan teknolojik sistemler akıllı ev teknolojileri nelerdir sorusuna özet niteliğinde bir cevap olmaktadır.

Akıllı Ev Teknolojileri Nelerdir: Güvenlik ve İklimlendirme

Hayatımızı kolaylaştıran, pek çok işi tek bir noktadan kontrol imkanı veren teknoloji harikası akıllı ev teknolojileri nelerdir kısaca her birini açıklayalım. Akıllı ev teknolojileri nelerdir diye düşünüldüğünde akla ilk gelen hizmetlerden biri güvenliktir.

Akıllı ev güvenlik sistemleri; 24 saat evinizi ve sizi olası tehlikelerden koruyan, herhangi bir tehlike durumunda uyarıda bulunan sistemlerdir. Siz uyurken, seyahatteyken, iş yerinde veya herhangi bir sebeple ev dışında bulunurken de evinizi izlemeye devam eden bu sistemler, hırsızlık, yangın, gaz kaçağı veya su kaçağı gibi olası bir tehlike durumunda önceden planlanmış senaryoları gerçekleştirerek güvenliği sağlamaya çalışmaktadır.

Tehlike anında gerçekleştirdiği senaryolar ile sirenleri çalıştıran, gerekli noktaları aydınlatan, sulama sistemini çalıştıran ve ev dışında bulunduğunuz durumlarda size arama ya da mesaj yoluyla haber veren güvenlik sistemleri ile evinizde meydana gelen kötü durumlar karşısında hızlıca yardım isteyebilir, müdahalede bulunabilirsiniz.

Akıllı ev teknolojileri nelerdir denildiğinde akla gelen bir diğer hizmet ise iklimlendirme sistemidir. Bu sistem tüm odalarınızın ısısını ayrı olarak istediğiniz derecede ayarlayabilmenize olanak sağlamaktadır.

Evinize dönmeden önce klimanızın çalışıp ortamı serinletmesi veya kombinizin odalarınızı ısıtmasını sağlayabileceğiniz akıllı sistem ile evinizin iklim kontrolü tamamen sizin elinizde olacaktır.

Akıllı Ev Teknolojileri Nelerdir: Aydınlatma, Ses Sistemi ve Havuz Kontrolü

Akıllı ev teknolojileri nelerdir sorusunun yanıtını arayan pek çok teknoloji aşığı kişinin hoşuna gidecek olan lüks hizmetlere değinelim. Akıllı ev teknolojileri nelerdir diye düşünüldüğünde kolay kontrol edilebilen aydınlatma ve ses sistemleri konforlu ve lüks bir yaşamı beraberinde getiren hizmetler olarak öne çıkmaktadır.

Ev içerisindeyken veya evde bulunmadığınız zamanlarda, tüm aydınlatmalarınızı telefon veya tabletiniz üzerinden kontrol edebilir, eve döndüğünüzde ışıkların otomatik olarak açılmasını ve odadan çıktığınız an lambaların kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında perde ve panjurlarınızın açılıp kapanma zamanlarını planlayabilir, siz uyanmadan panjurların açılmasını, öğle vakti güneşliklerin indirilmesini ve akşam olduğunda perdeler ile panjurların kapanmasını otomatik hale getirebilirsiniz.

Akıllı ev teknolojileri nelerdir sorusunun cevabı tüm bu hizmetlerle sınırlı değildir. Akıllı ev teknolojileri nelerdir denildiğinde oldukça geniş düşünmeli ve evinizdeki ses sisteminden bahçenizdeki havuza kadar tüm kontrollerin elinizde olduğunu bilmelisiniz.

Havuzunun su seviyesini, sıcaklığını ve pH değerlerini yönetebilir, havuz için kullandığınız aydınlatmalarınız ve dış ortamda bulunan ses sisteminizi cep telefonunuzdan ve ya  İnterra Touch Panel üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Siz evinizin salonunda klasik müzik dinlerken, çocuklarınızın odalarında farklı müzikler dinlemesini veya tüm evde aynı müziği duymanızı sağlayan akıllı ses sistemlerinden faydalanabilir, aynı özelliği sinema sisteminiz için de kullanabilirsiniz.

Eviniz için en iyi güvenlik ve en modern teknolojileri kullanarak hayatınızı kolaylaştırmak için siz de İnterra ile iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!