Ev Sinema Ses Sistemi Kablosuz | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Ara 20
Ev Sinema Ses Sistemi Kablosuz Kurulumu Yapılması Konusunda İpuçları

Ev Sinema Ses Sistemi Kablosuz

Ev Sinema Ses Sistemi Kablosuz Kurulumu Yapılması Konusunda İpuçları

Kişisel müzik dinlemek için tasarlanmış çok çeşitli taşınabilir ve kompakt kablosuz Bluetooth ve Wi-Fi hoparlörler bulunuyor. Tüketiciler özellikle ev sinema ses sistemi kablosuz hoparlörlerin kullanışlı olduğunu düşünüyorlar.

Surround ses kurulumu sırasında hoparlör bağlamak için gereken bu uzun göze çarpan hoparlör kablolar evde istenmeyebilir. Sonuç olarak ev sinema ses sistemi kablosuz seçeneği tüketicinin ilgisini gittikçe daha çok çekiyor. Ancak ev sinema ses sistemi kablosuz kurulumu yapıldığında ‘’ kablosuz’’ terimi tam olarak kablosuz sistemi tanımlamayabilir.

Hoparlörün Ses Oluşturma Aşamaları

Bir hoparlörün çalışması için iki tür sinyale ihtiyaç vardır. Öncelikle hoparlörün müziğe veya film müziğine erişmesi gerekir. Bu elektriksel dürtü (ses sinyali) şeklinde algılanır.

Daha sonra hoparlörün ses sinyalini duyulabilecek gerçek ses haline dönüştürmesi için bir amplifikatöre fiziksel olarak bağlanması gerekir. Ev sinema ses sistemi kablosuz olarak kurulacak da olsa bu son aşama gereklidir.

Kablosuz Ev Sineması Hoparlör Kurulumu ile Kablolara Veda

Klasik yöntemde kablolu bir hoparlör kurulumunda hem elektriksel dürtüleri hem de hoparlör çalışmasını sağlamak için gereken güç, bir amplifikatöre hoparlörün kablo le bağlanması ile sağlanır.

Bununla birlikte ev sinema ses sistemi kablosuz hoparlör kurulumunda, gerekli ses sinyallerini iletmek için bir verici gereklidir. Aynı zamanda bir alıcı da ev sinema ses sistemi kablosuz olarak kurulumunda kullanılmalıdır.

Alıcı üzerindeki preamp çıkışlarına takılı bir kablosuz verici içeren bir ev sinema ses sistemine sahip olunmalıdır. Bu verici daha sonra müzik bilgilerini kablosuz alıcıya sahip bir hoparlöre veya ikincil bir amplifikatöre iletir.

En son olarak ses sinyalinin üretilip duyulması için hoparlörün çalıştırılması gerekir. Bunun için de ek bir güce ihtiyaç vardır. Yani hoparlör bir güç kaynağına veya bir yükselticiye fiziksel olarak bağlı olmalıdır.

Bazı ev sineması ses sistemi kablosuz hoparlörlerinin çalışması için kablosuz surround hoparlörlerin ayrı bir amplifikatöre sahip olması sık rastlanan bir çözümdür.

Dolayısıyla bir ev sinema ses sistemi kablosuz kurulumunda stereo veya ev sineması alıcısı gibi sinyal kaynağından geçen uzun kabloları sistem dışı bırakabilirsiniz.

Ancak yine de ev sinema ses sistemi kablosuz kurulumu sırasında hoparlörü kendi güç kaynağına bağlamanız gerekir. Yani ev sinema ses sistemi kablosuz kurulumunda %100 kablosuz bağlantı vardır diyemeyiz ama kabloların önemli bir kısmından kurtulursunuz.  Yine de konu ile daha kapsamlı bilgiler için https://e-akilliev.com/  sitemizi ziyaret ediniz.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!