Ev Otomasyon Sistemi Projesi | E-Akıllı Ev
Blog
Eyl 08
Ev Otomasyon Sistemi Projesi

Ev Otomasyon Sistemi Projesi

Ev Otomasyon Sistemi Projesi

Ev Otomasyon Sistemi ProjesiOtomasyon kelimesinin kökenine bakıldığında Fransızcadan dilimize geçen bir kelime olduğu ve auto+motion kelimelerinin birleşiminden oluştuğu görülmektedir. Kelime anlamı öz işlerdir. Ev otomasyonu denildiğinde ise kendi kendine işleyen ev anlamı ortaya çıkmaktadır.

Ev otomasyon sistemi projesi çalışmaları teknolojinin günümüzde geldiği en üst noktayı bizlere sunmaktadır. Geçmişte hayal bile edemeyeceğimiz olanaklar ev otomasyon sistemleri sayesinde bugün bizlere sağlanmaktadır. Evinize ev otomasyon sistemi kurduğunuzda siz de teknolojiye ayak uydurmuş olursunuz ve size de bunun lüksünün tadını çıkarmak düşer.

Ev otomasyon sistemi projesi daha ilk gelişmelerinden itibaren haliyle insanlara çok cazip gelmiş ve kullanımı günümüzde oldukça büyük bir artış göstermektedir. Ancak ev otomasyon sisteminde kaliteli araçlar kullanılmadığında sistem avantajdan çok bir dezavantaja dönüşmektedir. Firmamız bunu önlemek amacıyla Almanya menşeili ESE 1001 sertifikalı cihazlar ile ev otomasyon sistemini oluşturmakta ve bu vesileyle ev sahiplerine pek çok avantajı bir arada sunmaktadır

Ev otomasyon sistemi projesi evinizin aydınlatma, güvenlik, iklimlendirme ve daha birçok unsurunun merkezi olarak kontrol edilebilmesini sağlamak üzere geliştirilmiştir. Üstelik bu sistemi firmamız evinize isteğinize göre kablolu veya kablosuz olarak sağlayabilmektedir. Bu sistem sayesinde normalde çok fazla zaman harcadığınız işleri tek bir tuşla halledebilir ve bu sayede hem enerji tasarrufu sağlarken hem de konforunuzu arttırabilirsiniz.

Ev Otomasyon Sisteminin Sağladığı Avantajlar

  1.     İklimlendirme

İklimlendirme sayesinde ev otomasyonu örneğin kullanılmayan odaların ısıtmak için bir enerji harcamazken sürekli kullandığınız alanlardaki sıcaklığı sizin istediğiniz seviyede tutar.

  1.     Işık

İster uzaktan kumandalar ile ister önceden verdiğiniz komutlara göre ev otomasyon sisteminde ışıkların şiddetini ayarlayabilirsiniz. Üstelik yine verdiğiniz talimatlara bağlı olarak kimsenin olmadığı alanlarda ev otomasyon sistemi ışığı kapatabilir ya da şiddetini düşürebilir.

  1.     Güvenlik

Evinizde otomasyon sistemi ile güvenliği sağlamak için pek çok çeşitli yöntem vardır. Örneğin otomasyon sistemine, evinize izinsiz giriş olduğunda size ve polise uyarılar göndermesi yönünde talimatlar verebilirsiniz. Ya da caydırmak amacıyla evde biri varmış hissine kapınılması için evdeki ışıklar ve müzik sistemi otomatik olarak açılabilir.

Ev otomasyon sistemleri avantajları yalnızca bu saydıklarımızla sınırlı değildir. Siz de bu teknoloji harikası sistemle tanışmak istiyorsanız firmamızı güvenle tercih edebilir ve hayatınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

 

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!