Akıllı Bina Aydınlatma Otomasyonu | E-Akıllı Ev
Blog
Eki 04
Akıllı Bina Aydınlatma Otomasyonu

Akıllı Bina Aydınlatma Otomasyonu

Akıllı Bina Aydınlatma Otomasyonu

Akıllı Bina Aydınlatma OtomasyonuBinaların yaşamsal ihtiyaçları arasında yer alan aydınlatma belli bir planlama ve ayarlama detayları gerektirir. Binaların kullanım amacına göre aydınlatma özellikleri de değişmektedir. Okul ya da laboratuar gibi binaların ya da konutların yer aldığı binaların aydınlatma sistemleri farklı olur. Kullanım ihtiyacına göre akıllı bina aydınlatma otomasyonu aydınlatma sistemini kolaylıkla kontrol etmeyi sağlar.

Aydınlatmanın zaman aralılıkları, aydınlatmanın derecesi gibi sistem detaylarıyla ayrıca uğraşmadan akıllı bina otomasyonu ile gelişmiş aydınlatma kontrolü sağlanır. Otomatik olarak aydınlatma senaryoları uygulanabileceği gibi harekete duyarlı ya da sese duyarlı aydınlatma uygulamaları da tercih edilebilir. Modern mimarinin aydınlatma sistemleri akıllı bina teknolojileriyle planlanmaktadır.

Akıllı Bina Aydınlatma Otomasyonu Ne Sağlar

Akıllı bina aydınlatma otomasyonu binanın her noktasında ihtiyaç duyulan aydınlatmanın gerektiği zamanda ve gerektiği kadar kullanılmasını sağlar. En büyük avantajlarından biri aydınlatma sisteminin yarattığı giderlerin azalmasıdır. Enerji tüketimini en aza indiren akıllı bina aydınlatma otomasyonu istenilen zaman aralıklarında otomatik aydınlatma olanağı tanır.

Binaların kullanım özelliklerine göre farklı olarak tercih edilebilecek aydınlatma otomasyonu çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin bir alışveriş merkezinde müşterilerin beklentisine uygun aydınlatma sistemi sağlanabilir. Sitelerde ortak alanlarda sadece gerektiğinde aydınlatma sistemi devreye girebilir. Akıllı bina otomasyonu genel olarak aydınlatmadan ısınmaya kadar tüm sistemlerin birleştirilerek tek bir merkezden kolaylıkla yönetilmesini sağlar.

Akıllı Bina Aydınlatma Otomasyon Seçenekleri Nelerdir

Akıllı bina aydınlatma otomasyon seçenekleri bina kullanım standartlarına bağlı olarak değerlendirilebilir. Akıllı bina aydınlatma otomasyon seçeneklerinde temel özelliklerin dışında isteğe bağlı özellikler de yer alabilir. Örneğin konutların yer aldığı binalarda otopark gibi alanların aydınlatması için özel uygulamalar tercih edilebilir. Gündüz ve gece aydınlatma olanakları istenilen şekilde planlanabilir.

Akıllı bina aydınlatma otomasyonu tercihi yapılırken bina kullanım standartları dikkate alınmalıdır. Hareket ya da sese duyarlı aydınlatma otomasyon seçenekleri ya da belli periyotlarda uygulanan aydınlatma senaryoları tercih edilebilir. Tüm dünyada olduğu gibi artık ülkemizde de bina aydınlatmaları akıllı teknolojilerle çok daha konforlu hale gelmiştir. İleri teknoloji aydınlatma otomasyonları her geçen gün yeni seçenekler de sunmaktadır.

 

 

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by