Akıllı Ev Bina Sistemleri | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Şub 17
Akıllı Bina Projeleri

Akıllı Ev Bina Sistemleri

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlanan akıllı ev bina sistemleri, ülkemizde de gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Özellikle sistemin sağladığı güvenlik ve konfor, sisteme olan ilginin artmasına neden olmaktadır.

INTERRA Imini

INTERRA Imini

Gelişmiş özellikleri sayesinde yaşam konforunuzun üst seviyelere çıkmasına yardımcı olan INTERRA Imini aydınlatma, perde-panjur kontrolü ve oda sıcaklığını kontrol etme gibi özellikleri bulunur. Kullanışlı ara yüzü sayesinde her yaşa hitab eden kullanıcı dostu kullanım sağlıyor. INTERRA Imini mimari tasarım açısından da görsel şıklığı ile ön planda yer alıyor.

Daha Fazla

INTERRA Iswitch

INTERRA Iswitch

Zarif ve estetik tasarımı ile ön planda yer alan INTERRA Iswitch renk seçenekleri ile kullanıcısına kaliteli bir kullanım imkanı sağlıyor. Iswitch ile mekanlarınız da birden fazla anahtar kullanmanıza gerek kalmaz. Tüm anahtarlarınızı tek bir INTERRA Iswitch üzerinde toplayarak aydınlatma, perde/panjur, iklimlendirme ve senaryolarınızı tek bir dokunuşla gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Fazla

Akıllı Ev Bina Sistemleri Nedir?

Isıtma, aydınlatma ve güvenlik sistemlerinin evin içinden ve dışından kontrol edilmesini sağlayan tekniğe akıllı ev bina sistemleri denmektedir. Sistemin çalışma prensibi ise, evdeki sistemlerin akıllı telefon veya tabletler gibi cihazlara yüklenen uygulama vasıtası ile izlenebilmesi ve kumanda edilmesidir. Sistem ilk başlarda cihazlara ayrı ayrı komuta ederken, teknolojik gelişmelere paralel olarak evleri bir otomasyon sistemine bağlayıp, tüm ayarlamalar daha kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Akıllı Ev Bina Sistemleri

Güvenlik Açısından Faydaları Nelerdir?

Sistem olarak farklılıklar bulunsa da genel olarak akıllı ev bina sistemleri içinde güvenlik konusunda şu hususlar bulunmaktadır:

  1. Ev terk edildikten sonra bile hırsız alarmı, tek bir tuşla devreye alınabilmektedir. Ayrıca eve yerleştirilen cihaz ve sistemler sayesinde, evlerin kapı ve pencereleri açıldığında veya bir hareket oluştuğunda cep telefonlarına anında mesaj iletilmektedir.
  2. Herhangi bir yangın olayı ve duman oluşması ile gaz kaçağı durumunda sistem ev sahibini anında haberdar etmekte, aynı zamanda yapılacak ayarlamalar ile itfaiye veya polise de anında bilgi ulaştırılmaktadır. Bu esnada gene tek tuşla elektrikler kesilerek daha büyük hasarlar önlenebilmektedir.
  3. Sistem üzerinden evden çıkarken açık unutulan elektrikli cihazlar ve ocaklar kapatılarak tehlike oluşmadan önlem alınabilmektedir.

4. Sistem gaz kaçağı veya su baskını tespit ettiğinde (detektörler vasıtası ile), anında gazı ve suyu vanalardan otomatik olarak keser ve ev sahibini mesajla bilgilendirir.

Konfor Açısından Faydaları Nelerdir?

Sistemin konfor açısından sağladığı faydalar ise oldukça fazladır. Bunların bazıları şöyle sıralanabilir:

  1. Unutulan aydınlatma sistemleri telefonla kapatılarak, boşuna para ödenmesi engel olunmaktadır. Ayrıca evde bulunurken tüm aydınlatma sistemleri kontrol altında olduğundan, odalara girmeden ışıkları açılması ise daha konforlu bir kullanım sağlamaktadır.
  2. Sistem sayesinde evdeki klima ve kombiler ev gelmeden belir bir süre istenen ayarda çalıştırılarak, sıcak veya serin bir ortam önceden hazırlanmış olur.
  3. Sistem televizyon ve müzik seti gibi cihazlar için kumanda cihazı kullanımını sonlandırmakta, perdeler bile bu sistemle açılıp kapanabilmekte, banyo suyu sıcaklığı bile ayarlanabilmektedir.
  4. Sistemin senaryoları kişisel olarak ayarlanarak, otomasyon kişiselleştirilebilmektedir.

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Ses Sistemleri

Ses Sistemleri

Ses ve Sinema Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Hemen Bilgi Alın!

Sistemlerimiz ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim seçeneklerinden bizimle
hemen iletişime geçebilir, sormak istediklerinizi sorabilirsiniz

 

Katalog İste İletişime Geç !

Diğer Yazılar
Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by