Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri Nedir | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Mar 02
Akıllı Ev Otomasyon Sistemi Nedir

Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri Nedir

Emniyet, güvenlik ve hayatın kolaylaşması gibi birçok işlevi yerine getiren akıllı ev otomasyon sistemlerinin kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Peki, akıllı ev otomasyon sistemleri nedir

INTERRA Imini

INTERRA Imini

Gelişmiş özellikleri sayesinde yaşam konforunuzun üst seviyelere çıkmasına yardımcı olan INTERRA Imini aydınlatma, perde-panjur kontrolü ve oda sıcaklığını kontrol etme gibi özellikleri bulunur. Kullanışlı ara yüzü sayesinde her yaşa hitab eden kullanıcı dostu kullanım sağlıyor. INTERRA Imini mimari tasarım açısından da görsel şıklığı ile ön planda yer alıyor.

Daha Fazla

INTERRA Iswitch

INTERRA Iswitch

Zarif ve estetik tasarımı ile ön planda yer alan INTERRA Iswitch renk seçenekleri ile kullanıcısına kaliteli bir kullanım imkanı sağlıyor. Iswitch ile mekanlarınız da birden fazla anahtar kullanmanıza gerek kalmaz. Tüm anahtarlarınızı tek bir INTERRA Iswitch üzerinde toplayarak aydınlatma, perde/panjur, iklimlendirme ve senaryolarınızı tek bir dokunuşla gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Fazla

Akıllı Ev Otomasyonu Nedir?

Evde bulunan birçok cihazın belirli koşullara göre otomatik olarak çalışmasına akıllı ev otomasyonu denir. Işıklardan garaj ve giriş kapılarına, ısıtma sistemlerinden perdelere kadar birçok eşya otomatik olarak çalışabilir. Örneğin, eve geldiğiniz zaman kapıya yerleştirilmiş olan kapı sensörü kapının açıldığını algılayarak odanın ışığının yanmasını otomatik olarak gerçekleştirecektir. Örneğin, gece yatmadan önce tek bir hareketle ışıkların kapanması istenecek ve hareket sensörleri devreye girerek güvenlik kamerası gibi cihazların aktif olması sağlanacaktır. Bu ve bunun gibi birçok senaryo akıllı ev otomasyon sistemlerinde uygulanabilir. Akıllı ev otomasyon sistemleri nedir? Sorusunun cevabını bu örnekler ile daha rahat anlayabilirsiniz.

Akıllı Ev Otomasyon Sistemi Nedir

Faydaları Nelerdir?

  • Akıllı ev otomasyon sistemleri nedir? Sorusundan sonra bu sistemin ne gibi faydalarının olduğunu öğrenmek de oldukça önemli.
  • Akıllı ev sistemleri ilk başta evin uzaktan kontrol edilmesini ve izlenmesini sağlar.
  • Işıkların açık kalmasını engelleyerek enerji tasarrufu sağlar.
  • Işıkların parlaklığından yoğunluğuna kadar birçok ayarı tek bir dokunuş ile yapmanızı sağlar.
  • Tatilde veya evde olmadığınız zamanlarda ışıkların kontrolünü uzaktan sağlayarak evdeymiş izlenimi vermenizi sağlar.
  • Evde bulunmadığınız zamanlarda hareket sensörleri sayesinde herhangi bir duruma karşı davetsiz misafirlerin evden uzaklaşmasını sağlar.
  • Kablosuz akıllı ev sistemleri ile hangi cihazın ne kadar elektrik yaktığını size bildirerek enerji israfına karşı önlem almanızı sağlar.

Güvenlik

Akıllı ev otomasyon sistemlerinin faydalarından en önemlisi güvenliğin sağlanmasına yardımcı olmasıdır. Bir insanın en rahat olduğu yer kendini güvende hissettiği yerdir. Evden çıkarken güvenlik alarmlarının aktif olup olmadığını hatırlamayanlar için akıllı ev otomasyon sistemleri devreye girer. Sistem ile uzaktan kontrol ile güvenlik alarmlarını aktif edebilir, camların ve pencerelerin kontrolünü yapabilirsiniz. Akıllı ev otomasyon sistemlerine cep telefonu, tablet gibi cihazlardan bağlanılabilir. Bağlantı için internet’in olması gerekmektedir. Tek bir tuşa basarak ev güvenli moda alınabilir.

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Ses Sistemleri

Ses Sistemleri

Ses ve Sinema Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Hemen Bilgi Alın!

Sistemlerimiz ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim seçeneklerinden bizimle
hemen iletişime geçebilir, sormak istediklerinizi sorabilirsiniz

 

Katalog İste İletişime Geç !

Diğer Yazılar
Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by