Akıllı Ev Sistemleri Nelerdir | E-Akıllı Ev
Blog
Eki 04
Akıllı Ev Sistemleri Nelerdir

Akıllı Ev Sistemleri Nelerdir

Akıllı Ev Sistemleri Nelerdir

Akıllı Ev Sistemleri NelerdirYaşam alanlarını geleceğe taşıyan akıllı ev sistemleri tüm dünyada yaygın olarak kullanılıyor. Akıllı ev sistemleri nelerdir diye baktığımızda karşımıza konfor, güvenlik ve enerji yönetimi açısından farklı seçeneklerle dolu uygulamalar çıkıyor. Akıllı ev sistemleri istek ve ihtiyaçlarınızla uyum içinde çalışan bir sistem yaratır. Akıllı ev sistemleri ileri teknoloji ve özel yazılım gerektiren sistemler olarak yaşamı kusursuz bir konfora taşır.

Akıllı ev sistemlerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Akıllı ev aydınlatma
  • Akıllı ev güvenlik
  • Akıllı ev iklimlendirme
  • Akıllı ev perde panjur
  • Akıllı ev ses ve görüntü
  • Akıllı ev priz ve elektrik
  • Akıllı ev havuz

Akıllı Ev Sistemleri Nelerdir ve Olması Gereken Özellikler

Akıllı ev sistemlerinde istek ve ihtiyaçlara cevap veren oldukça fazla özellik vardır. Ancak en basit haliyle bir akıllı ev sisteminde Varlık sensörü, Kapı cam ve manyetik kontak ve sıcaklık sensörü mutlaka olmalıdır. Bu temel özellikler dışında ihtiyaç ve isteklere göre güvenlik, konfor ve enerji yönetimi seçenekleri değerlendirilebilir.

Akıllı ev sistemlerinin amacı hayatı çok daha konforlu, kaliteli ve verimli hale getirmektir. Bu nedenle enerji tasarrufu yapan akıllı ev sistemleri nedir sorusu da önemlidir. Örneğin siz odadan çıktığınızda ışığın otomatik olarak kapatılması ya da siz eve gelmeden önce evinizin ısıtılması akıllı ev sistemlerinde enerji tasarrufu sağlayan özelliklerdir.

Akıllı Ev Sistemleri Nasıl Kullanılır

Akıllı ev sistemleri zaman ve tetikleyici olay olmak üzere iki şekilde yönetilebilir. Zaman ayarlı sistem yönetiminde belli zaman araklıklarında istediğiniz fonksiyonlar devreye girer. Tetikleyici olay doğrultusunda gerçekleşen yönetimde ise evden çıkma gibi bir eylemin ışıkları söndürmesi gibi kurgular yer alır. Akıllı ev sistemlerinde dilediğiniz kurgulara göre kendi akıllı ev sistemini yaratabilirsiniz.

Akıllı ev sistemlerinde sabah senaryosu, akşam senaryosu, tatil senaryosu, uyku senaryosu, sinema senaryosu gibi farklı atmosferler için özel planlamalar vardır. Akıllı ev sistemleri nelerdir diye merak ettiğinizde gündelik yaşamınızda var olan yaşamsal ihtiyaçlarınızın planlandığını göreceksiniz. Akıllı ev sistemlerinde en fazla ve en yeni seçenekleri İnterra hizmetleri arasında bulabilirsiniz.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by