Çoklu Oda Ses Sistemleri | E-Akıllı Ev
Blog
Tem 08
Çoklu Oda Ses Sistemleri

Çoklu Oda Ses Sistemleri

Çoklu Oda Ses Sistemleri

Çoklu Oda Ses SistemleriSon günlerin ses sistemleri ve teknolojiler konusunda ki en popüler olay olarak karşımıza çıkan durum çoklu oda ses sistemleridir. Birden çok hoparlörden aynı anda tek bir uygulama ile kontrol sağlayarak farklı odalarda farklı müzikler dinleyebilmektir. Bu çoklu oda ses sistemleri popülaritesini her geçen an daha da arttırarak giderek yaygınlaşmaktadır.

Kablosuz ses aktarım akımı olan surround ses sistemlerinden sonra yeni dalga olarak kaşımıza çoklu oda ses sistemleri gelmektedir. Bluetooth sayesinde fazlalık kablolardan kurtulduğumuz teknoloji döneminde gelişen teknoloji sayesinde aynı anda bir cihazı birden çok hoparlöre ortada herhangi bir kablo olmadan bağlamanın rahatlığını yaşayabiliyoruz.

Cep telefonlarımızı bile rahatlıkla bağlayabildiğimiz bu ses sitemleri sayesinde herhangi bir aktarım için kurulum ya da kabloya ihtiyaç duymadan farklı hoparlörlerin her birinden farklı sesler alabilmemiz oldukça kolay gerçekleşiyor.

Çoklu Oda Ses Sistemleri Fiyatları

Kullanıcıların çok geniş bir kitlede olmasından dolayı çoklu oda ses sistemleri de çok geniş bir fiyat yelpazesine sahip. Her bütçeye uygun olarak birçoklu oda ses sistemi düzeneği yaratmak mümkündür. En alt seviyeden başlayan çoklu oda ses sistemleri odyofil kitlesine kadar hitap edebilecek zenginlikte. Bu da her ses kalitesinde bir çoklu oda ses sistemleri olduğu ve isteyen herkesin kendi bütçesine ve ihtiyacına uygun bir ses sistemi bulabileceği anlamına geliyor.

Bu sayede gerekirse en düşük bütçe ile en ufak bir hoparlör ile de bu sistemleri kurmaya başlayabilirsiniz. Tüm sistemi bir seferde almak gibi masrafın altına girmek istemeyen kullanıcılar için oldukça kullanıcı dostu bir sistem olarak bilinmektedir.

Çoklu Oda Ses Sistemleri Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Çoklu oda ses sistemlerinin hoparlörlerinde ki ses çıkış gücünü anlamak ve ölçmek amaçlı bazı yöntemler bulunmaktadır. RMS olarak kısaltması olan ve de birim olarak watt ile ölçülen değerler bu durumda bizim için yol gösterici olacaklardır. Bu değerin yüksek bir eşikte olması alacağınız ses kalitesinin ne denli yüksek olacağı anlamına gelmektedir. Eğer kurulum yapılacak oda büyük bir hacme sahip ise bu değere özellikle bakmalısınız. Odanın büyüklüğüne uygun watt değerine sahip bir çoklu oda ses sistemi almanız gerekmektedir. Tabii ki de tek başına bu değerin yüksek olması yeterli olmayacaktır. Alacağını çoklu oda ses sistemini kesinlikle deneyerek hoparlörden çıkan sesleri kontrol ederek almanızı tavsiye ederiz.

Çoklu oda ses sistemlerinin en büyük avantajlarından biri de tüm sistemi bir seferde kurmak zorunda olmamanızdır. Dilerseniz ilk başta düşük bütçe ile küçük bir sistem satın alıp daha sonrasında bu sistem içerisine yeni hoparlör kanalları ekleyerek sisteminizi büyütebilir ve genişletebilirsiniz. Böylelikle büyük bütçeler ayırmanıza gerek kalmadan sistemi parça parça olarak tamamlayabilirsiniz. Aktarım olarak kullanacağınız cep telefonu ya da bilgisayarınıza bu yeni ekleyeceğiniz hoparlörleri tanıtarak kullandığını uygulama üzerinden hangi hoparlörün hangi şarkıyı çalacağını ayarlayabilir ve sisteminizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu ses sistemleri 3. parti müzik uygulamaları olarak adlandırılan ve oldukça sık olarak kullanılan birçok uygulama ile de beraber çalışabilmektedir. Böylelikle müzik listelerinizi uygulama üzerinden bir kez tanıtarak otomatik olarak her hoparlörden istediğiniz şekilde dinleyebilirsiniz.

 

 

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by