Ev Otomasyon Sistemi | E-Akıllı Ev
Blog
Tem 18
Ev Otomasyon Sistemi

Ev Otomasyon Sistemi

Ev Otomasyon Sistemi

Ev Otomasyon SistemiOtomasyon sistemlerinin evlerde kullanılması ile sağlanan konfor ve güvenlik klasik sistemlerle kıyaslanmayacak düzeydedir. Ev otomasyon sistemi içeren evlerde sahip olduğunuz kontrol paneli ile tüm evinize hükmetmek için tek bir dokunuş yeterli olmaktadır. Evinizde olmasanız bile cep telefonunuzdan evinizi kontrol edebileceğiniz gibi ev otomasyon sistemi dahilinde olan tüm sistemlere müdahale edebilirsiniz. Sistem üzerinden belirlediğiniz programlamaları yaparak evinizin tüm fonksiyonları için ayarlamalar yapabilir, bir kez programlanan sistemin çalışmasına müdahale etmeye gerek duyulmadan evin tüm fonksiyonlarını otomatik olarak gerçekleştirilebilir.

Ev Otomasyon Sistemi Nedir?

Size büyük bir konfor sağlayacağı ve kullanmaktan memnuniyet duyacağınız garantisi verilen ev otomasyon sistemi nedir sorusunun yanıtını alarak sistem hakkında daha detaylı bilgi almak isteyebilirsiniz. Evinizde elektrik enerjisi ile çalışan sistemlere ve eşyaları kontrol edebilmenizi sağlayan bu sistem size ayrıca kontrolleriniz dahilinde gerçekleşen faaliyetleri izleme ayrıcalığı da sunmaktadır. Üstelik sahip olduğunuz bu ayrıcalıklardan faydalanmak için evinizde bulunmanız gerekmez. Sistemi kullanmak için ikamet ettiğiniz şehirde bile bulunmanıza gerek kalmadan dünyanın neresinde olursanız olun cep telefonunuzla sisteme müdahale edebilir ve evinizi izleyebilirsiniz. Sistem öncelikle hırsızlığa karşı güvenlik olarak kullanıma geçmiş ve kısa zamanda evde tam koruma sağlamanın yanı sıra evin bütün özelliklerine müdahale edilebilmesine olanak tanımıştır. Ev otomasyonu nedir sorusuna evinizde yer alan sistemlerden örnek vererek cevap vermek gerekirse;

  • Önceden programlayarak veya cep telefonunuzdan müdahale ederek evinize gelmeden önce kombinizi çalıştırabilirsiniz.
  • Sabah yatağınızdan kalkmadan perdelerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Evinizde olmasanız bile evde gerçekleşen gaz kaçaklarına karşı sistem tarafından uyarı alabilirsiniz.
  • Evinizde yangın çıkması durumunda ilk anda sistem size haber vererek erken müdahale fırsatı tanır.
  • Evinizin aydınlatmalarını kapatmadan evden ayrılmanız durumunda cep telefonunuz aracılığıyla tüm aydınlatma sistemini kapatabilirsiniz.
  • Sistem siz uykudayken bile devrede kalarak evinizi hırsızlığa karşı güvenle korur.

Sistemin çalışması için görüldüğü gibi evde bulunmanıza gerek duyulmamaktadır. Manuel olarak gerçekleştirilebilen bu işlemler için programlama yapılarak tüm işlemlerin kendi kendine gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmektedir.

Ev Otomasyon Sistemi Fiyatları

Size bu denli rahat ve güvenlik sağlayan sistemin elbette bir maliyeti olacaktır. Maliyeti olsa da sanılan aksine ev otomasyon sistemi fiyatları tahmin edildiği gibi yüksek meblağlar tutmamaktadır. Sistemim kurulumuna ödediğiniz ücreti zaman içerisinde gerçekleştirilen tasarruflar ile geri alabilirsiniz. Sistem bir nevi kendi masrafını kısa amortisman süresi içerisinde kendisi karşılamaktadır. Ev otomasyon sistemi fiyatları;

  • Sistemin içerdiği özelliklere göre,
  • Sistemin satın alındığı üreticiye göre,
  • Sistemin montajı için tercih edilen ekibin profesyonelliğine göre

Değişkenlik göstermektedir. Genel düşüncenin aksine her yüksek fiyatlı sistem sizin için en iyi sistem anlamına gelmemektedir. Sistem fiyatlarını karşılaştırırken kullanmak istediğiniz özellikleri, üreticilerin sizlere sunduğu paketleri, sistem satıcılarının düzenlediği kampanyaları ve profesyonel montaj ekiplerine nasıl ulaşacağınızı göz önünde bulundurarak kıyaslama gerçekleştirmelisiniz. Tüm bu değişkenler size konuyu olduğundan daha karmaşık gösterebilir. Sistem seçimini en uygun maliyetlerle gerçekleştirmek ve daha detaylı bilgi sahibi olarak evinize en uygun sistemi seçmek için https://e-akilliev.com/ adresinden sitemize ulaşarak bilmeniz gereken tüm detayları öğrenebilirsiniz. Size sunacağımız çözümler ile yüksek bedeller ödemen evinize otomasyon sistemini kurdurabilirsiniz.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by