Evde Sinema Odası | E-Akıllı Ev
Blog
Tem 08
Evde Sinema Odası

Evde Sinema Odası

Evde Sinema Odası

Evde Sinema OdasıEvde sinema odası film izlemeyi seven ve izlediği filmleri kaliteli ses sistemi ve rahat bir şekilde izlemek isteyen kişilerin sahip olmak istediği hayaldir. Evde sinema odası son yıllarda ev eğlencelerinin en çok tercih edilenleri arasındadır. Günümüz de giderek artan akıllı ev sistemleri ile birlikte yeni yapılan evler de sinema odası bulunur. Evinde sinema odası bulunmayan kişiler çok fazla maliyet ödemeden hayallerindeki sinema odasına kavuşabilirler. Artan talep nedeniyle evde sinema odası tasarlayan firmalar çoğalmıştır. Düşünülenin aksine evde sinema odası uygun fiyatlı ve çok zaman almayan bir tasarımdır. Araştırma yaparak evinizde kaliteli ses sistemi olan ve istediğiniz zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz sinema odasına sahip olabilirsiniz.

Evde Sinema Odası Tasarımına Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eviniz de yaşamak istediğiniz sinema keyfinin tadını çıkarabilmek için sinema salonunu tasarlarken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar;

1- Evde sinema odası tasarlamadan önce odanın büyüklüğü, akustiği ve sinema için gerekli olan cihazlara uygunluğu incelenmelidir. Mekana uygun cihazlar seçilmeli ve mekanın akustiğine uygun sinema odası tasarlanmalıdır. Sinema cihazlarının yanında mekanda film izlemenin kalitesini artırabilmek için ek cihazlar kullanılabilir.

2- Eviniz de tasarladığınız sinema odasın da dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri ekranın büyüklüğüdür. Sinema odanız için projeksiyon kullanmanın yanın da istediğiniz boyutlar da televizyon ekranı da kullanabilirsiniz.

3- İzlediğiniz filmin kalitesini artırmak için film izlenen ortamın ışığı önemlidir. Karanlık ortam da film izlemek izlenen filmin kalitesini artıyor. Evde sinema odası tarsallarken odanın duvarları ve perdeleri koyu renkli seçilmelidir. Bu sayede izlemiş olduğunuz filmin keyfini çıkartabilirsiniz.
4- Kaliteli film izleme kriterlerinden bir diğeri de ses sistemidir. Ses yalıtımı ne kadar kaliteli olursa izlemiş olduğunuz filmin kalitesi o kadar iyi olacaktır.

5- Konforlu bir film izlemek için evde oluşturduğunuz sinema odasına bütçenize uygun sinema koltuğu alabilirsiniz. Sinema koltuğunun yanın da odanın şekline ve büyüklüğüne uygun koltuk ya da yatak da tercih edebilirsiniz.

6- Mekanın akustiği sinema akustiğine uygun olarak tasarlanmalıdır.

7- Sinema odasını tasarlamadan önce neler istediğinizi ve hayalinizdeki sinema odasına karar vermelisiniz. Hayalinizdeki sinema odasına kavuşmak için tasarımı yapacak kişilere doğru bilgi vermeniz önemlidir.

Evde Sinema Odası Yaptırmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Evde sinema odası tasarlamak bilinenin aksine çok maliyetli bir olay değildir. Hayalinizdeki sinema odasına kavuşmak için uygun bütçe ile sinema odası tasarlatabilirsiniz. Sinema odası tasarımın da en fazla maliyeti olan cihazlar ses sistemleridir. Kaliteli film izlemenin tadına varabilmek için uygun fiyatlı ses sistemlerini sizlere sunuyoruz. Sinema odası yapmak istediğiniz odanızı önceden ücretsiz keşif yaparak odanızın ihtiyaçlarını, uygunluğunu ve odanın büyüklüğünü tespit ediyoruz. Sizler de eviniz de sinema odasına sahip olmak isterseniz uygun fiyatlı ve güvenilir tasarım hizmetini sitemizden alabilirsiniz.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by