Akıllı Ev Otomasyon Sisteminin Faydaları | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Şub 17
Akıllı Ev Avantajları

Akıllı Ev Otomasyon Sistemi Nedir ?

Teknolojik gelişimlerin ışığında bireylerin evlerine kurabilecekleri ve cihazlarını, ev eşyalarını bu kurulum üzerinden yönetebilecekleri bir sistemsel bütün, akıllı ev otomasyon sistemi nedir sorusuna cevap niteliğindedir. Soğutma ve ısıtma sistemleri, ışıklar, elektrikli ev aletleri, perdeler, giriş kapıları gibi pek çok ürünün uzaktan kumanda ile yönetilmesi, evin koruma altına alınması akıllı ev otomasyon sistemleri dahilinde mümkün olmaktadır.

INTERRA Imini

INTERRA Imini

Gelişmiş özellikleri sayesinde yaşam konforunuzun üst seviyelere çıkmasına yardımcı olan INTERRA Imini aydınlatma, perde-panjur kontrolü ve oda sıcaklığını kontrol etme gibi özellikleri bulunur. Kullanışlı ara yüzü sayesinde her yaşa hitab eden kullanıcı dostu kullanım sağlıyor. INTERRA Imini mimari tasarım açısından da görsel şıklığı ile ön planda yer alıyor.

Daha Fazla

INTERRA Iswitch

INTERRA Iswitch

Zarif ve estetik tasarımı ile ön planda yer alan INTERRA Iswitch renk seçenekleri ile kullanıcısına kaliteli bir kullanım imkanı sağlıyor. Iswitch ile mekanlarınız da birden fazla anahtar kullanmanıza gerek kalmaz. Tüm anahtarlarınızı tek bir INTERRA Iswitch üzerinde toplayarak aydınlatma, perde/panjur, iklimlendirme ve senaryolarınızı tek bir dokunuşla gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Fazla

Akıllı Ev Otomasyonu Nedir?

Ev içerisinde bulunan bütün elektronik aletlerin ve elektrik ile bağlantısı olan bütün sistemlerin kontrollü bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan akıllı ev otomasyonu, kullanıcısının isteği doğrultusunda pek çok senaryoyu oluşturabilmektedir. Akıllı ev otomasyon sistemi nedir sorusuna örnekle cevap verilmesi gerekirse; kullanıcı eve giriş yapacağı sırada kapı otomatik olarak açılabilmekte ve giriş alanındaki ışık da açılarak özellikle gece geç saatlerde eve rahat bir giriş işlemi yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra akıllı ev otomasyonu sayesinde uyurken tek bir tuş ile evin bütün ışıkları aynı anda kapatılabilir.

Akıllı Ev Otomasyon Sistemi Nedir

Akıllı Ev Otomasyon Sisteminin Faydaları

Akıllı ev otomasyonu kullanımı;

-Odaya giriş yapıldığında ya da ayrılındığında ışıkların otomatik olarak açılıp kapanması ile tasarruf sağlama

-Işıkların rengi ve parlaklığını tek bir dokunuş ile ayarlama

-Ev dışında olunduğu zaman evin ışıklarını rastgele açıp kapayarak evdeymiş süsü verebilme

-Evde olunmadığı zamanlarda her hangi bir hareket algılaması sonucu güvenlik kameralarının daha iyi bir görüntü almasını sağlama gibi birçok avantajı beraberinde sunmaktadır. Akıllı ev otomasyon sistemi nedir sorusu bütün bu avantajlara da cevap vermektedir.

Akıllı Ev Otomasyon Sisteminin Kurulumu

Akıllı ev otomasyon sisteminde yer alacak olan bütün cihazların ve ürünlerin birbirleri ile bağlantılı bir şekilde çalışabilmeleri için ana üniteye ihtiyaç duyulur. Ana kontrol ünitesi evin beyni olarak görev almakla beraber bu üniteden diğer ürünlerin kontrolü sağlanabilmektedir. Güvenlik, ısıtma, ışıklandırma, emniyet gibi unsurların hayata geçirilebilmesi ve uzaktan ya da ev içerisinde kontrolünün sağlanabilmesi akıllı ev otomasyon sistemleri bünyesinde mümkün olmaktadır. Bu sistem dahilinde kullanıcı istediği ürünü istediği yerden kontrol edebilir.

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Ses Sistemleri

Ses Sistemleri

Ses ve Sinema Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Hemen Bilgi Alın!

Sistemlerimiz ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim seçeneklerinden bizimle
hemen iletişime geçebilir, sormak istediklerinizi sorabilirsiniz

 

Katalog İste İletişime Geç !

Diğer Yazılar
Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by