Akıllı Ev Otomasyonu | E-Akıllı Ev
Blog
Tem 18
Akıllı Ev Otomasyonu

Akıllı Ev Otomasyonu

Akıllı Ev Otomasyonu

Akıllı Ev OtomasyonuBirbiri ardına inşa edilen seçkin projeler ve her televizyon kanalında sıkça gördüğümüz akıllı ev diye tabir edilen akıllı ev otomasyonu sahibi konutlar gerçekleştirilmesi imkansız görülen hayallerin sonucudur. İnsanoğlunun hayal ettiği şeyi gerçekleştirme gibi bir karakteristik özelliği bulunmaktadır. Önce edilen hayaller filmlere bile konu olacak şekilde şekillendirilir, ardından kurulan bu hayaller gerçekleşerek toplumca büyük takdir kazanır. Akıllı ev otomasyonu da gelecek temalı filmlerde sıkça gördüğümüz ileri teknolojinin günümüzde gerçekleştirilmiş halidir. Her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde sistem için gereken parçaların icadı ve maliyetlerinin düşürülmesi ile sistem oluşturarak evlerde kullanılabilecek kadar yaygınlaşmıştır. Yaygınlaşan bu sistem ile günlük hayatımızda kullanımını gerçekleştirdiğimiz tüm eşyalar ve sistemler otomatikleşerek üzerimizde yükü hafifletmiş, evlerimizin güvenliğini üst noktalara taşımıştır. Sistem hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan karar vermek edinilecek konfordan ve rahatlıktan bizleri uzak tutacak, çağın gerisinde kalmamıza neden olacaktır.

Akıllı Ev Otomasyonu Nedir?

Evinizde kullandığınız tüm eşyalara ve nesnelere elinizi sürmeden işlevlerini yerine getirme komutları veren akıllı ev otomasyonu nedir sorusunu cevaplayarak sistem hakkında net bilgiler elde edilebilir. Otomasyon sisteminin nasıl çalıştığı ve sağladığı avantajları imalat sektörlerinden hepimiz yıllardır tecrübe etmekteyiz. Çalışma mantığı benzer olsa da evlerde kullanılan sistem alışık olduğumuz sistemlere göre çok daha teknolojik ve kullanışlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Temel mantık olarak tetikleyici ve zamanlayıcı şeklinde tabir edilen sistemin çalışmasında kullanıcıların iki tane opsiyonu bulunmaktadır.

  • Kendilerine verilen kontrol panelinden veya sesli olarak evlerde yer alan tüm cihazlara ve sistemlere müdahale edebilme,
  • Programlanan senaryolara göre tüm cihazlara ve sistemlere çalışması için zaman veya herhangi bir gelişme tanımlama

Olarak sistem kullanılmaktadır. İki seçeneğe de örnek vermek gerekirse;

  • Belirleyeceğiniz bir komutla perdenizi ve aydınlatmanızı sesli olarak açabileceğiniz gibi evinizde olmasanız bile aydınlatmalarınızı, ısıtma sistemlerinizi ve diğer eşyalarınızı cep telefonunuz yardımıyla kolayca faaliyete geçirebilirsiniz.
  • Zamanlayıcı çalışma şeklinde ise işten dönüş saatinize göre ısıtma ve aydınlatma sistemlerine çalışma komutu verebileceğiniz gibi tüm sistemlerin belirli bir senaryo eşliğinde birbirine bağlı olarak gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Verdiğimiz örnekler ile daha iyi anlaşıldığını düşündüğümüz akıllı ev otomasyonu nedir sorularına otomatik olarak gerçekleştirilecek cihazlar ve sistemler hakkında bilgilendirme yapılarak netleştirmek gerekirse;

  • İklimlendirme cihazlarının çalıştırılması,
  • Aydınlatmaların çalıştırılması,
  • Ses ve görüntü sistemlerinin çalıştırılması,
  • Yangın / Hırsızlık / Gaz kaçağı gibi risklere karşı evinizin korunması

Sistemler ile mümkün hale gelecektir.

Akıllı Ev Otomasyonu Fiyatları

Hayatınızı oldukça kolaylaştıran akıllı ev otomasyonu fiyatları aldığınız hizmete vermek istediğiniz bedele göre kıyaslama yapmanız gereken bir detaydır. Bu sistemlere satın alacağınız bir konutla birlikte sahip olabileceğiniz gibi mevcut evinize bu sistemleri belli kullanım özellikleri dahilinde kurdurabilirsiniz. Herhangi bir elektronik ürün satın alma işleminde yaptığınız gibi detaylı araştırma gerçekleştirmeden akıllı ev otomasyonu fiyatları arasında en uygun veya en pahalı olan sistemi satın almak size faydadan çok zarar getirecektir. Eviniz için en iyisini tercih etmek istiyorsanız https://e-akilliev.com/ adresini ziyaret ederek sitemizden sistem tanıtımları, sistem kullanımları ve sistem karşılaştırmaları hakkında verdiğimi bilgilere edinebilir, yardımımızla en iyi fiyatlı ve en kullanışlı otomasyon sistemi ile evinizi akıllı eve dönüştürebilirsiniz.

Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!
Powered by