Akıllı Bina Sistemleri Nedir | INTERPOINT Teknoloji
Blog
Şub 10
INTERRA Imini

Akıllı Bina Sistemleri Nedir

Binalarda enerji verimliliğini arttırmak amacına dayanan akıllı bina sistemleri, tam bir entegrasyon içinde çalışan sistemlerdir. Bu sistemler, teknolojinin sunduğu olanaklar dahilinde insanlara konfor sunması bakımından öne çıkmaktadır. Evlerde yer alan, perde, aydınlatma, iklimlendirme ve aydınlatma sistemleri ile güvenlik sistemleri tam bir uyum içinde çalışır. Bu sistemler pek çok kişinin, akıllı bina nedir şeklinde araştırma yapmasına vesile olmaktadır.

Akıllı bina sistemlerinin en başta gelen amacı, binalardaki enerji verimliliğini arttırmaktır. Yaşam alanlarında konforun artmasına paralel olarak harcanan enerjinin en az seviyede kalması amaçlanmaktadır.

INTERRA Imini

INTERRA Imini

Gelişmiş özellikleri sayesinde yaşam konforunuzun üst seviyelere çıkmasına yardımcı olan INTERRA Imini aydınlatma, perde-panjur kontrolü ve oda sıcaklığını kontrol etme gibi özellikleri bulunur. Kullanışlı ara yüzü sayesinde her yaşa hitab eden kullanıcı dostu kullanım sağlıyor. INTERRA Imini mimari tasarım açısından da görsel şıklığı ile ön planda yer alıyor.

Daha Fazla

INTERRA Iswitch

INTERRA Iswitch

Zarif ve estetik tasarımı ile ön planda yer alan INTERRA Iswitch renk seçenekleri ile kullanıcısına kaliteli bir kullanım imkanı sağlıyor. Iswitch ile mekanlarınız da birden fazla anahtar kullanmanıza gerek kalmaz. Tüm anahtarlarınızı tek bir INTERRA Iswitch üzerinde toplayarak aydınlatma, perde/panjur, iklimlendirme ve senaryolarınızı tek bir dokunuşla gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Fazla

Akıllı Ev Sistemleri Ne Avantajlar Sunar ?

Akıllı ev sistemleri, evlerdeki tüm donanımın entegre bir şekilde çalıştığı ve insanların yaşam konforlarını arttıran sistemlerdir. Evde otomasyon sistemleri, kişilere özel olarak dizayn edilebilmektedir. Akıllı ev sistemleri, tüm donatıların uyum içinde çalıştığı ve buna bağlı olarak ev sahiplerine konfor ve güven sağlamasına ek olarak, enerji verimliliği de sağlamaktadır. Ev sahiplerinin evlerini her an kontrol edebilmesine imkan veren sistemler için, akıllı bina nedir sorusuna, daha fazla konfor ve güvenlik sunan sistemlerdir, şeklinde yanıt verilebilir.

INTERRA Touch Panel

Akıllı Ev Sistemi Bileşenleri Nedir ?

Akıllı ev sistemleri; Klima, Güvenlik, Aydınlatma, Havalandırma, Yangın alarmı, Asansör sistemleri, Kartlı giriş sistemleri, Kamera sistemleri, Ses sistemleri, Perde sistemleri gibi pek çok bileşeni içermektedir. Bu sistemlerle, binaların enerji verimliliği artarken, konutlarda yaşayan kişilerin yaşam konforu da arttırmaktadır. Bununla beraber, akıllı bina nedir konusunda araştırma yapanlar, akıllı ev sistemlerinin isteğe bağlı olarak özelleştirilebildiğini bilmelidir.

Akıllı Bina Fiyatları Ne Kadardır?

Uzaktan yönetim sistemi, enerji tasarrufu ve güvenlik gibi pek çok avantaj sunan bu sistemlerin fiyatları da sağlanan olanaklara göre farklılık arz etmektedir. Aydınlatma, ısınma gibi unsurların da sistemle entegre olarak çalışmasına imkan veren akıllı ev sistemleri, giderek yaygınlaşan bir sistem olmaktadır.

Akıllı ev sistemleri elektrik ve doğalgaz faturalarının düşmesini sağlamasından dolayı oldukça ekonomik ve uzun süre kullanıma uygun sistemlerdir. Bu nedenle, akıllı ev sistemleri, kendi maliyetini çıkarabilen fonksiyonel sistemlerdir.

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Ses Sistemleri

Ses Sistemleri

Ses ve Sinema Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri ürün gruplarımızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla

Hemen Bilgi Alın!

Sistemlerimiz ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim seçeneklerinden bizimle
hemen iletişime geçebilir, sormak istediklerinizi sorabilirsiniz

 

Katalog İste İletişime Geç !

Diğer Yazılar
Call Now Button
Gönder
Whatsapp İle İletişime Geçin!
Merhabalar!
Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Bizimle hemen iletişime geçin!